Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Nu folosiți citatele. Forumul poate da eroare.

Homosexualitatea

Atei versus credincioşi

Moderatori: Manole, Paco_ste

Re: Homosexualitatea

Mesajde Paco_ste » Joi Iul 29, 2021 12:36 pm

Dream Catcher » Sâm Apr 24, 2021 11:29 pm scrie:Dacă niște părinți implicit heterosexuali nu știu să-și crească odrasla și ajunge homălău, rezultă că niște părinți LGBT ar putea fi mult mai buni.

Sunt de acord cu niste limitari. Deoarece sunt destule situatii cand doar un parinte isi creste copilul/ii, se poate ingadui ca doar cuplurile in care doua persoane de gen feminin sa aiba drepul la adoptarea unui copil. E posibil insa doua femei sa se uneasca , ele avand deja copii nascuti.
Insa nu as permite acest lucru si in cazul cuplurilor de barbati homosexuali, findca in majoritatea cazurilor se constata ca ei sunt dereglati psihic si pot face abuzuri sau invata eronat in dauna copilului adoptat. Findca aici nu despre drepturile homosexualilor e in discutie ci drepturile copiilor la o viata normala si armonioasa, fara insa li se sugereze deprinderi homosexuale.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Reclame

Re: Homosexualitatea

Mesajde Dream Catcher » Sâm Aug 07, 2021 3:51 pm

Paco, de toată discuția asta drespre sex și gen, din ultimele zile, ce părere ai?
Cred că ai auzit, pe la TV...
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3012
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Homosexualitatea

Mesajde Paco_ste » Sâm Aug 07, 2021 5:16 pm

Dream Catcher » Sâm Aug 07, 2021 2:51 pm scrie:Paco, de toată discuția asta drespre sex și gen, din ultimele zile, ce părere ai?
Cred că ai auzit, pe la TV...

Sincer, cred ca toata tevatura e ca sa abata atentia de la ceva mult mai grav, si anume restrangerea liibertatilor .
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Homosexualitatea

Mesajde Dream Catcher » Mie Ian 24, 2024 3:56 pm

Dacă zeul a creat oamenii după chipul și asemănarea sa, nu înseamnă că și el e puțin homo? :-?
Avatar utilizator
Dream Catcher
administrator
administrator
 
Mesaje: 3012
Membru din: Mar Noi 13, 2018 1:53 pm
Localitate: Constanţa
Orientare religioasă: ateu
Puncte de reputaţie: 882

Re: Homosexualitatea

Mesajde Paco_ste » Dum Mar 03, 2024 7:50 pm

"Dream Catcher"]Dacă niște părinți implicit heterosexuali nu știu să-și crească odrasla și ajunge homălău, rezultă că niște părinți LGBT ar putea fi mult mai buni.


In aceasta situatie copilul va fi lipsit de una din parti. Ba chiar va fi indoctrinat ca homosexualitatea e o normalitate, nu deviere mentala.
Paco_ste
moderator
moderator
 
Mesaje: 1641
Membru din: Joi Ian 23, 2020 6:26 pm
Orientare religioasă: creştin
Puncte de reputaţie: 1156

Re: Homosexualitatea

Mesajde Daniel Garner » Dum Mar 03, 2024 7:55 pm

Dream Catcher scrie:Dacă zeul a creat oamenii după chipul și asemănarea sa, nu înseamnă că și el e puțin homo? :-?

u esti homalau?
Avatar utilizator
Daniel Garner
level 2
level 2
 
Mesaje: 76
Membru din: Dum Noi 05, 2023 1:24 pm
Localitate: London, UK
Orientare religioasă: satanist
Puncte de reputaţie: 400


Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Polemici

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 47 vizitatori

  • Reclame
cron